Witajcie!

Lenka, nasza mała córeczka, zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną tuż po swoich czwartych urodzinach.
W tym blogu opisujemy dzień po dniu jej i naszą walkę z chorobą.
Po dwóch latach i 4 miesiącach od diagnozy Lenka zakończyła leczenie farmakologiczne i po kolejnych pięciu latach została uznana za zdrową.
W sumie walka z chorobą zajęła nam 7 lat, 3 miesiące i 22 dni.
Aktualnie Lenka ma się świetnie i wierzymy głęboko, że tak zostanie na zawsze.
Dzięki temu blogowi i niesamowitemu wsparciu wielu, wielu ludzi udało nam się przeżyć najcięższe chwile. Teraz mamy nadzieję, że spisana tu Lenkowa historia pomoże innym, którzy zmagają się z tą chorobą
Wierzymy głęboko, że im więcej kciuków zaciśniętych i dobrej energii wysłanej w kierunku chorych, tym szybciej udaje się zwalczyć to świństwo!
Możecie pomóc - bądźcie z nimi! Wasze wsparcie czyni cuda :).
Dziękujemy, że z nami byliście :).

wtorek, 14 kwietnia 2009

Krew się przyda...

Wiele osób pytało nas, jak może pomóc. A więc przede wszystkim oddając krew. Niby nie ma na razie z tym problemów, ale lekarze zasugerowali, ze krwi zawsze brakuje, a w czasie tej terapii schodzi jej sporo.

Szczególnie ważne dla Leny są płytki krwi.


I tu możecie pomóc!

Grupa krwi nie ma znaczenia!

Jest tak: idziecie do dowolnego punktu PCK, lista punktów http://www.oddajkrew.pl

W Warszawie najlepiej zrobić to na Saskiej, bo stamtąd bezpośrednio nasz szpital bierze krew.

Podczas rejestracji w placówce PCK należy podać poniższe dane osobowe oraz szpital:

LENA BŁASIAK
Samodzielny Publiczny
Dziecięcy Szpital Kliniczny
ul. Marszałkowska 24
00-576 Warszawa

Po pobraniu bierzecie zaświadczenie i wysyłacie nam skan lub oryginał. Jest to dla nas i lekarzy karta przetargowa, gdyby były trudności z szybkim zdobyciem krwi dla Lenki.

adres mailowy: lenka@showroom.pl

lub pocztowy:
Aliganza
Lenka Błasiak
ul. Andersa 13
00-159 Warszawa

Najcenniejsze jednak dla Leny są tzw. preparaty krwi (płytki), trochę dłużej trwa pobranie - ok. godziny, ale byłaby to najbardziej kierunkowa pomoc w tym momencie :tak:

7 komentarzy:

 1. przed oddaniem krwi koniecznie sprawdźcie na stronie www.rckik-warszawa.com.pl kto może, a kto nie może oddać krwi. Jest dużo przeciwwskazań, trzeba być zdrowym, bez przeziębienia, bez pobierania żadnych leków, bez pobytu w Anglii w określonych latach, 5 dni po okresie itp itd. Warto to sprawdzić, żeby nie jechać tam na próżno, bo się człowiekowi przykro robi, jak się okazuje, że akurat dziś nie może oddać krwi.
  Żeby mogli pobrać płytki, najpierw sprawdzają krew, bo nie każdy się kwalifikuje.
  Ela

  OdpowiedzUsuń
 2. witam
  Prosze o info czy mozna pomoc w jakis inny sposob (oprocz rowniez modlitwy). Mialam zoltaczke i nie moge oddawac krwi
  pozdrawiam
  monika mama mani i misia

  OdpowiedzUsuń
 3. @Ela: racja, dzisiaj przede mną odprawili sympatyczną nastolatkę kiedy przy rejestracji okazało się, że dwa dni wcześniej łyknęła antyuczuleniowy Zyrtec. Jej ojciec, o ironio, odpadł kilkanaście minut później, już na etapie próbnego pobrania krwi, kiedy pielęgniarka zauważyła u niego opryszczkę... Owi ludzie przyjechali na Saską gdzieś z daleka i mocno byli zawiedzeni, że nie mogę tego dnia pomóc komuś z rodziny.

  Płytki to grubsza sprawa, w tym sensie, że nie każdy ma predyspozycje. Jeśli to Wasze pierwsze dawstwo w życiu, to raczej nie skierują Was "na płytki"... Mi, jako debiutantowi, odmówili i musiałem zadowolić się zwykłym oddaniem krwi tzw. pełnym pobraniem. Oczywiście zrobiłem to z myślą o Lence, ale postanowiłem odtąd raz w roku oddawać krew tak po prostu. Nie oszukujmy się, procedura nie nie jest ani szybka, ani fajna, ale na na koniec masz to bezcenne poczucie, że zrobiłeś coś obiektywnie, bezdyskusyjnie dobrego. Jak często nam się to zdarza?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety w chwili obecnej nie mogę oddać krwi dla Lenki(jestem w ciąży),ale bardzo mocno trzymam kciuki i modlę się o cud dla małej :)
  Pozdrawiam
  Aga mama Dominika i Mateusza

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ,w tej chwili niestety nie moge oddac krwi-nie ma mnie w kraju:?(Lenka bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki!Wierze,ze wszystko bedzie dobrze!:)Jestes cudowna -cala Wasza rodzinka jest po prostu THE BEST!Z taka moca,sila dacie rade,a my Wam w tym pomozemy!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Aniu!
  Przeglądam dziś wiele blogów i w końcu dotarłam również do Was!
  Od kilku lat oddaję krew - teraz mieszkam w Edinburghu, zatem niestety nie mogę pójść i oddać dla Was krwi. Jednak kiedy mieszkałam jeszcze w Polsce kilkakrotnie oddawałam również płytki krwi. Zastanawiam się, czy nadal wystarczyłoby gdybym podała Wam mój numer książeczki a wówczas automatycznie mogłabym przekazać Wam tyle płytek ile już oddałam?!
  Pozdrawiam bardzo gorąco i życzę szybkiego powrotu do zdrowia Lence!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Aniu, dziękuję za Twoją chęć pomocy. Teraz na szczęście Lenka nie potrzebuje już krwi ani płytek. Gdybyś jednak kiedyś oddawała krew w Polsce, to szpital na Litewskiej przyjmie wszelkie ilości. Potrzeba jest wielka i a na krew codziennie czeka wiele chorych dzieci. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie
  Ania

  OdpowiedzUsuń